Announcing: BahaiPrayers.net


More Books by Ризван

Ризван 159
Ризван 160
Ризван 161
Ризван 166 2009
Free Interfaith Software

Web - Windows - iPhone
Ризван : Ризван 160
ВСЕСВІТНІЙ ДІМ СПРАВЕДЛИВОСТІ
Різван 2003 року
Багаї всього світу
Любі друзі!

П’ятилітній план, вступаючи в свій третій рік, нарощує темпи: облік досягнень за рік, який щойно скінчився, значно перевершує здобутки попередніх дванадцяти місяців. Його розгортання прискорюється однаковою мірою завдяки зростаючій узгодженості між складовими елементами Плану і стимулюючому впливу духу неспокою, що охоплює всю планету.

Обставини, якими супроводжується настання нового адміністративного року, за своєю значимістю водночас критичні, заохочуючі та надзвичайні. Увесь минулий рік позначився низкою потрясінь, що досягли своєї кульмінації у розв’язанні війни на Близькому Сході. Наслідки цих подій для розвитку громади Найвеличнішого Імені є не менш знаменними, аніж для еволюції суспільства, котре все більше глобалізується в агонії буремного історичного перелому. Час, розмах, а також замисел цього перелому фатально непередбачувані. Дійсно, наскільки стрімко відбулася теперішня переміна в усталеному світоустрої! У конфлікті, до якого вона призвела – причетність до якого країн, де відбувалося становлення Справи, є настільки очевидною – ми знову чуємо відгомін попередження Багаулли про те, що “світову рівновагу порушено тремтливою дією цього найвеличнішого, цього нового Світового Ладу”. Особливо примітним є той факт, що події цієї кризи безпосередньо торкаються території з такою багатою спадщиною багаї, як Ірак.

Руйнування, спричинені цією та іншими світовими подіями, з одного боку, ознаменували новий розділ в історії високо шанованої, проте прикро гнобленої громади багаї тої країни, в якій Явитель Божий для цього дня проживав ціле десятиліття. З іншого, вони стали на заваді приготуванням до Дев’ятої Міжнародної Конвенції у Всесвітньому Центрі Віри. Проте, як не сумно те, що сталося, приводу для тривоги немає. Коли Великий План Бога втручається в Його Малий План, не слід сумніватися у тому, що провидіння наперед визначило той зірковий час, коли відкриється шлях до невиданих можливостей просування інтересів Його славетної Справи.

Смуток, страх та розгубленість, викликані цим недавнім конфліктом, що стався в процесі розгортання Малого Миру, посилили відчуття невдоволення та обурення від постійних криз, що потрясають планету. Люди всього світу донині виплескують свою занепокоєність у гнівних публічних демонстраціях, котрі є настільки масштабними, що їх неможливо ігнорувати. Проблеми, проти яких повстають люди, та емоції, що при цьому виплескуються, здебільшого лише поглиблюють безладдя та сум’яття, яким вони сподіваються зарадити своїми прилюдними виступами. Друзям Божим дані недвозначні пояснення того, що відбувається, і вони в змозі ефективно боротися з труднощами, викликаними повсюдними стражданнями та розчаруваннями, варто лише згадати перспективи та принципи, які відкриває перед ними Віра. Нехай вони докладають зусиль, аби глибше зрозуміти відповідні принципи Вчення, та осмислюють листи Шоґі Еффенді, опубліковані у книзі „Світовий Лад Багаулли”, особливо у розділах „Мета Нового Світового Ладу”, „Америка та Найвеличніший Мир”, а також „Розгортання Світової Цивілізації”.

В той час як світове сум’яття дедалі наростає, П’ятилітній План набуває бойової здатності, що дозволяє нашій громаді здійснювати велетенські кроки назустріч своїй головній меті – просуванню процесу вступу загонами. Подробиці такого багатообіцяючого для Віри на всіх п’ятьох континентах стану справ вже викладено у нашому листі від 17 січня, і ми запрошуємо вас продовжувати його вивчення. Зараз вважаємо за потрібне акцентувати увагу лише на кількох наступних деталях. Поділ країн на кластери здійснено у 179 країнах; існує вже 17000 „грядок”, де сходитиме насіння росту. Зустрічі для аналізу розвитку, які проводяться на рівні кластерів, стають потужними засобами досягнення єдності у помислах серед членів інституцій та громад; вони надають могутнього поштовху починанням інститутів та окремих віруючих, що здійснюються в атмосфері взаємної підтримки. Освітній процес інститутів з підготовки тепер навіть виразніше, ніж досі, постає як рушійна сила розширення та згуртування. Ключові види діяльності Плану набувають розмаху, що набагато перевищує минулорічні масштаби. Як результат, все більше друзів беруть активну участь у навчальній та адміністративній роботі в усьому світі, демонструючи дух впевненості, що надихає їх зусилля та передається іншим. Молодь та діти з більшою систематичністю залучаються до заходів в своїх громадах, і все більше небагаї беруть участь у навчальних гуртках, молитовних зустрічах та заняттях для дітей. Надзвичайно втішним є те, що за короткий період з часу настання Плану у тих громадах, де ці три ключові види діяльності спочатку носили поодинокий характер, тепер вони набрали регулярності та примножилися. Ось таку картину зараз являє собою світова громада, зосереджена й мобілізована, як ніколи досі.

Протягом минулого року, коли відбувалося рішуче впровадження в план цієї моделі росту, мали місце й інші важливі процеси. У сфері зовнішніх зносин заходи підрозділів Міжнародного Співтовариства Багаї були настільки чисельними та різноманітними, що й годі їх перерахувати, однак у своїй сукупності мали надто приголомшуючий ефект, аби залишити поза увагою. У цих заходах на перший план виступає послання, з яким у квітні минулого року ми звернулися до релігійних лідерів світу. Воно надало свіжих сил спробам громади багаї привернути увагу найвпливовіших кіл суспільства до питань, що відіграють вирішальну роль у забезпеченні миру в світі. Завдяки координаційним зусиллям з боку Відділу зв’язків із громадськістю Міжнародного Співтовариства Багаї та оперативним діям Національних Духовних Зборів це послання за короткий час було оприлюднене служителям найвищого рангу та іншим ланкам релігійних громад земної кулі. Мета цього починання – довести до відома всіх до цього небайдужих нагальну необхідність для релігійного керівництва звернути увагу на проблему релігійних забобонів, яка з кожним днем несе все серйознішу загрозу благополуччю людства. Безпосередні відгуки багатьох з тих, хто отримав це послання, свідчать про те, що воно сприймається з усією уважністю, а в деяких випадках навіть надає нової перспективи міжконфесійній діяльності.

На терені соціально-економічного розвитку відбувається таке пожвавлення, що ця діяльність додає дедалі більшої ефективності зусиллям інституцій та окремих віруючих як у сфері внутрішнього розвитку громад, так і в їх співробітництві з іншими. Відділ соціально-економічного розвитку сповіщає про те, що протягом другого року Плану виникло вісім нових організацій, ідейними натхненниками яких стали багаї, і ці організації працюють у таких різноманітних галузях, як покращення статусу жінок, охорона здоров’я, дитяча освіта та виховання підростаючого покоління.

На Святій Землі вийшла в світ книга під назвою „Самоцвіти Божественних Таїн” – переклад на англійську мову арабського послання Багаулли, відомого як Джавахірул-Азрар. Завершено оновлення Камери Багаулли у в’язниці Акки і розпочалися роботи у решті камер верхнього поверху в’язниці. З наступного сезону паломництва, що почнеться у жовтні 2003 року, кількість прочан в кожній групі зросте від 150 до 200.

Крім того, зусилля, спрямовані на вдосконалення інституцій Всесвітнього Центру, з найбільшою ефективність проявилися у невпинній еволюції інституту Хукукулла, що працює під майстерним керівництвом Довіреного – Десниці Справи Божої Алі-Мухаммада Варґа. Своєю мудрістю, заповзятливістю та постійним стараннями др. Варґа заохочує друзів в усіх усюдах поглиблювати знання про закон Хукукулла. Протягом десяти років з часу набуття цим законом всесвітнього застосування відбувалося налагодження сіті національних та регіональних колегій довірених, які координують та направляють служіння зростаючої кількості замісників та представників. Знання цього величного закону здобули широке розповсюдження, і друзі з усіх континентів відгукуються на нього у дусі відданості, який, згідно зі сподіваннями Довіреного, торкнеться й тих, хто ще не скористався з обітованих благословень, що плинуть від дотримання цього закону.

За два неповних роки з часу оголошення нами термінової необхідності фінансових надходжень, аби підтримувати у належному стані сади та будівлі Всесвітнього Центру, засновано Фонд пожертвувань для Всесвітнього Центру. Внески, отримані на сьогоднішній день, ще не досягли рівня річних потреб. Довелося, однак, відкласти п’ять мільйонів доларів із цих пожертвувань в якості цільового фонду для накопичення основного капіталу – майбутнього джерела інвестиційних доходів, що служитимуть первісній меті. Беручи кошти з Міжнародного Фонду Багаї для покриття пов’язаних із цим витрат, ми тимчасово призупинили звичні заходи, що подовжувалися б за звичайних умов.

Раді повідомити, що у відповідь на заклик Національних Духовних Зборів Чилі від архітекторів та дизайнерів усього світу отримано 185 проектів Материнського Храму Південної Америки, що зводитиметься у Сантьяго. Згодом буде обрано остаточний варіант дизайну.

Любі друзі! Втішені переконливими свідченнями прогресу, видимого повсюди, ми покладаємося на невпинну підтримку Верховного Господа, що підкріплюватиме ваші віддані зусилля на ниві П’ятилітнього Плану – Плану, розробленого на вимогу часу. Нехай ваша наполегливість у його виконанні вивільнить ті затаєні сили, котрі, благодаттю та ласкою Краси Абга, здатні надати могутніх поштовхів процесу вступу загонами у кожній країні.

Підписано: Всесвітній Дім Справедливості

Table of Contents: Albanian :Arabic :Belarusian :Bulgarian :Chinese_Simplified :Chinese_Traditional :Danish :Dutch :English :French :German :Hungarian :Íslenska :Italian :Japanese :Korean :Latvian :Norwegian :Persian :Polish :Portuguese :Romanian :Russian :Spanish :Swedish :Turkish :Ukrainian :