*[A házassági eskü, amelyet menyasszonynak és vőlegénynek külön-külön el kell mondania a Szellemi Tanács által elfogadott két tanú előtt, a Kitáb-i-Aqdas rendelkezése szerint a következő]:
Bizony, mi mindnyájan ragaszkodni fogunk Isten akaratához.
-Bahá'u'lláhDicsőség Néked, ó, Istenem! Ímé, irgalmad árnyékába gyülekezett szolgálód és szolgálóleányod, és kegyedből és nagylelkűségedből egyesülnek egymással. Ó, Uram! Segítsd őket ezen világodban és királyságodban, és bőséged és kegyelmed által halmozd el őket minden jóval. Ó, Uram! Erősítsd meg őket szolgálatodban, és segítsd őket, hogy szolgálhassanak Téged. Engedd, hogy Neved jeleivé válhassanak világodban, és védelmezd meg őket adományaiddal, melyeknek száma végtelen ebben és az eljövendő világban is. Ó, Uram! Irgalmasságod királyságához esedeznek ők, és Egyedüliséged birodalmát hívják segítségül. Bizony, a Te parancsolatod szerint házasodnak ők. Hadd legyenek hát az egyetértés és egység jelei az idők végezetéig.
Valóban, Te vagy a Mindenek Felett Hatalmas, a Mindenhol Jelenlévő, a Mindenható.
-`Abdu'l-BaháÓ, páratlan Úr! Mindenható bölcsességedben házasságot parancsoltál a népeknek, hogy az emberi nemzedékek egymást követhessék ebben az esetleges világban, és hogy mindaddig, míg a világ világ, egyedüliséged Küszöbén szolgálattal és imádattal, tisztelgéssel és dicsőítéssel foglalatoskodjanak. „Egyedül azért teremtettem szellemeket és embereket, hogy Engem imádjanak.”[1] Ezért hát, add össze irgalmad mennyországában szereteted fészkének e két madarát, és tedd őket szüntelen kegyelmed vonzásának eszközeivé, hogy a szerelem e két tengerének egyesüléséből a gyengédség hulláma csapjon fel, és a tiszta és jó dolgok gyöngyeit vesse az élet partjára. „Ő hagyta a két tengert folyni, hogy találkozzanak egymással: közöttük akadály van, melyet nem hágnak át. Uratok mely jótéteményét tagadjátok hát? Mindkettőből nagyobb és kisebb gyöngyöket hoz Ő fel.”[2]
Ó, kedves Urunk! Add, hogy e házasság korallt és gyöngyöket teremjen. Te vagy valóban a Mindenek Felett Hatalmas, a Legnagyobb, a Mindig Megbocsátó.
*[1 Korán 51:56]